هفتمین دوره گفتگوی شیعه و کاتولیک برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی مؤسسه بین المللی مطالعات اسلامی، هفتمین دوره گفتگوی شیعه و کاتولیک در تاریخ 21 اردیبهشت ماه 1395 با حضور رهبران مسیحیان کاتولیک بندیکت از کشورهای آمریکا، آلمان، استرالیا، فرانسه و کنیا و به مدت یک هفته در شهرهای قم و مشهد به میزبانی این مؤسسه آغاز گردید.

حجج اسلام دکتر شمالی، دکتر انصاری‌پور، دکتر زمانی، مرادی محدث، فیاضی و آقایان دکتر لگن هاوزن، دکتر جوادی و جمعی از پژوهشگران مؤسسه ی بین المللی مطالعات اسلامی از جمله افرادی بودند که به بحث و تبادل نظر با رهبران مسیحیت حاضر در این گفتگو پرداختند.

مهمانان مسیحی این گفتگو، در خلال برنامه‌ها از مکان‌هایی همچون حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، مؤسسه فقهی ائمه اطهار(ع)، دفتر آیت الله شهرستانی و دانشگاه ادیان و مذاهب در شهر مقدس قم، نمایشگاه بین المللی کتاب در شهر تهران و حرم مطهر امام رضا (ع)، دانشگاه فردوسی، جامعة المصطفی العالمیة و مقبره فردوسی در مشهد مقدس بازدید کردند.

این دوره از گفتگوها که با موضوع «کرامت انسانی از نگاه اسلام و مسیحیت» برگزار گردید، در تاریخ 27 اردیبهشت ماه 1395 در مشهد مقدس به پایان رسید.